up

Často sa nás pýtate

power training
Prečo nie je zverejnený podrobný program PT?

Keď naši absolventi pozývajú na Power Training svojich známych alebo rodinu, odporúčame, aby nepopisovali detailne jednotlivé aktivity. Dôvod je jednoduchý. Power Training vás na dva dni vezme mimo zóny komfortu a dá vám priestor robiť veci, ktoré sa vám môžu zdať zvláštne alebo neprekonateľné. Jediný spôsob, ako si s nimi poradiť, je „tu a teraz“, bez prípravy. Použijete mentálne, emocionálne a fyzické zdroje sily, ktoré už dnes máte, len ste o nich nevedeli. Poznať obsah a účel jednotlivých aktivít dopredu nemá zmysel, ba naopak - pripravil by vás o moment prekvapenia a zbytočne by ste dopredu zaťažovali svoju myseľ analyzovaním a obavami.


Je vhodné prísť so životným partnerom?

Nie je to dobré ani zlé. Sú partnerské dvojice, ktoré prišli spolu naraz, a tvrdia, že to bolo to najlepšie, čo mohli urobiť pre svoj vzťah. Iní partneri naopak prichádzajú osobitne, aby si vzájomne dopriali priestor sami pre seba, bez rušivej prítomnosti toho druhého. Či už sa rozhodnete prísť spolu alebo osobitne, bude to mať veľmi silný vplyv na váš partnerský život. Posuniete ho na inú úroveň, uvidíte sa očami ako nikdy doteraz, bez ohľadu na to, ako dlho ste spolu. Power Trainingom sa zblížite, spoznáte sa viac a dosiahnete nový stupeň intimity. Aj keď len jeden zo vzťahu má záujem pracovať na sebe, bude to mať pozitívny vplyv na celý vzťah. Keď budete na sebe pracovať, budete inak prežívať aj vzťah, ktorý máte, a budete schopní lepšie sa rozhodovať o jeho ďalšom smerovaní.


Mám pochybnosti. Neviem, či je to pre mňa.

Keď ľudia prichádzajú na Power Training, často majú pochybnosti, strach z neznámeho, prípadne pociťujú obavy a neistotu vyjsť mimo zónu pohodlia. Je to úplne v poriadku. Máte pochybnosti, či je to niečo pre vás? Pozrite si ešte raz ciele tréningu a vyjadrenia absolventov. Keď vo vás niečo zarezonuje, príďte, získate omnoho viac, než očakávate. Tiež nám môžete zavolať alebo napísať. Radi s vami preberieme vaše potreby a očakávania, aby ste si vyjasnili, čo môžete od Power Trainingu čakať.


Som spokojný so svojím životom. Prečo by som mal chcieť ísť na PT?

Väčšina ľudí prichádzajúcich na Power Training sú spokojní so svojím životom. Niektorí dokonca prichádzajú s nulovými očakávaniami, keďže nevidia, čo viac by mohli zmeniť k lepšiemu. Mnohí z nich si v priebehu tréningu uvedomia, že ich potenciál je zanedbaný a ich skutočné potreby sú trochu iné, než sa domnievali. Pocit uspokojenia nezriedka býva signálom, že ste sa prestali rozvíjať. Power Training vám nastaví zrkadlo a vy si z neho vezmete presne to, čo uznáte za vhodné. A ak sa už skutočne nemáte kam posunúť, môže byť pre vás Power Training aspoň silným zážitkom, na ktorý budete dlho spomínať.


Bojím sa chôdze po žeravom uhlí. Je firewalking povinnou súčasťou tréningu?

Mať rešpekt pred žeravým uhlím je prirodzené a zdravé. V živote máme často príležitosti premeniť ciele, po ktorých túžime, na skutočnosť. Chôdza po žeravom uhlí vám poskytne mimoriadny zážitok ako symbol zamerania a správneho postoja pri prekonávaní prekážok. Pre chôdzu po žeravom uhlí potrebujete vyčistiť svoju myseľ od prebytočnej analýzy, strachu a obáv a dosiahnuť stav 100% sústredenia sa na prítomný okamih. Na uhlíky úplne zabudnete a tie vás nepopália, akoby tam vôbec ani neboli. Pri sústredení sa na prekážky, problémy a okolnosti aj v živote dochádza k nepohodlným „pľuzgierom“. Všetko, čo sa naučíte pri firewalku, môžete uplatniť v každej záťažovej životnej situácii a pri ceste za vaším cieľom. Firewalk nie je povinnou podmienkou účasti na Power Training-u. Mnohí ľudia prichádzajú na Power Training presvedčení, že sa firewalku nezúčastnia. Väčšina z nich si to v priebehu tréningu rozmyslí a do firewalkingu sa doslova zamilujú.


Ako dlho trvá Power Training?

Power Training trvá dva dni – spolu 22 hodín aktívnej práce na sebe (mimo stravovacích prestávok). Je ekvivalentom 3-4 bežných školiacich dní. V prvý deň začíname ráno o 8:00 a na druhý deň o 7:30. Intenzita tréningu, spolu s jedinečnou skladbou aktivít je dôvod, prečo dokáže Power Training za tak krátky čas priniesť tak rozsiahly efekt.


Ako sa obliecť? Čo si určite vziať so sebou?

Ako sa neobliecť: určite nie oblek, viazanka, kostým, podpätky. Power Training nie je žiadne tradičné teoretické školenie, seminár či prednáška. Oblečte sa podľa počasia, pohodlne, voľne, majte pevnú obuv. Oplatí sa mať aj teplejšie oblečenie a oblečenie na prezlečenie. Pri aktívnych cvičeniach sa zahrejete, pri sebareflexii vám môže byť chladnejšie. Všetky materiály a tréningové pomôcky dostanete na mieste v priebehu tréningu.


Ako udržím pozitívne zmeny po Power Trainingu?

Power Training má potenciál byť zlomovým zážitkom, skutočnou transformáciou – pokiaľ to skutočne chcete a pokiaľ mu to dovolíte. Na Power Trainingu zažijete svoju silu. Možno sa budete cítiť ako nový človek. Niektorí ľudia cítia, že prežili životný zlom. Iných to rozpohybuje k realizácii cieľov, usporiadajú si priority, ujasnia hodnoty, zvolia si smerovanie, urobia potrebné rozhodnutia, uvoľnia napätie, získajú stratenú sebaúctu, dobijú si baterky a prejavia potlačené emócie. Niektoré z týchto zmien vo vás ostanú úplne automaticky, niektoré z nich budete potrebovať systematicky upevňovať. Každopádne vám odporúčame ďalej na sebe pracovať. Tá pravá práca začína po tréningu. Dobrá správa je, že vás bude baviť a napĺňať.  Pre absolventov Power Trainingu sme pripravili špeciálny 21-dňový program pre ukotvenie sily. Počas tohto obdobia budete uvádzať nové poznatky o sebe do reálneho života. Kombinácia Power Trainingu s týmto after programom je mimoriadne efektívna. Pre „pokročilých“ v osobnom rozvoji máme ďalšie aktivity a príležitosti pre prácu na sebe. Viac o tom sa môžete dočítať v sekcii „after program“.